Увага! Увага!

До Дня вишиванки представляємо окрасу етнографічного відділу #краєзнавчого

Неймовірною окрасою етнографічної виставки Житомирського обласного краєзнавчого музею є дівоча весільна сорочка з Овруцького району, якій більше 100 років.

Детальніше...

ІСТОРІЯ ЗАКАРБОВАНА В КАМЕНІ

18 травня – Міжнародний день музеїв. Працівники цих закладів будуть відзначати своє професійне свято, підводити підсумки зробленому та будувати плани на майбутнє. Слід відзначити, що до цієї знаменної дати долучиться й Житомирський музей, який належить до числа найстаріших закладів України. Цього року йому виповнюється 155 років. Вважають, що у 1865 р., з невеличкої виставки місцевих гірських порід і мінералів у флігелі губернаторського будинку, він почав відлік на тернистому шляху свого розвитку. Чого тільки музей і його працівники за цей час не пережили, у тому числі й ряд приємних і важливих моментів в історії закладу. Зокрема, сто дев'ять років тому відбулася подія, про яку засвідчує надзвичайно цікавий і цінний музейний експонат.

В одному із сховищ музею я цілком випадково натрапив на уламки кам'яної плити чорного кольору, прямокутних обрисів, з просвердленими по кутам наскрізними отворами круглої форми, яка складалася із двох частин (Рис. 1).

18 травня - Міжнародний День музеїв

У 1946 р. була створена нова інституція - ICOM (International Council of  Museums- Міжнародна Рада музеїв), що представляє музеї та професіоналів своєї справи. Діяльність ICOM націлена на охорону і популяризацію культурного та природного надбання минулого і майбутнього, матеріального, і нематеріального.

У 1977 році, на ХІ генеральній конференції ICOM, що проходила у Москві та Ленінграді, було прийняте рішення про заснування нового свята - Міжнародного Дня музеїв. 18 травня 1978 року Міжнародний День музеїв  проходив під гаслом: «Музей - важливий засіб культурного обміну, збагачення культур і розвитку взаєморозуміння, співробітництва й миру між народами». 

Детальніше...

В Житомирському обласному краєзнавчому музеї зберігається шолом з однострою юнаків Житомирської спільної військової юнацької школи

Іноді музейні фонди дарують нам неочікувані сюрпризи. Не часто, але буває.

В процесі підготовки до виставки або експозиції наукові співробітники шукають документи та музейні предмети, за допомогою яких можна показати той чи інший історичний період. Для цього вивчають історичні джерела, працюють в архівах, відбирають музейні предмети по фондовій картотеці. Але буває, що дуже потрібний музейний предмет не потрапляє до списку на експозицію, тому що при надходженні він був невірно атрибутований і записаний до книги надходжень і в картотеку.

Коли співробітники нашого відділу, в рамках підготовки до побудови нової історичної експозиції, фотографували групу зброї, то виявили шолом, який візуально визначили, як шолом Адріана.

Детальніше...

Поет Криму та Кавказу

В Житомирському обласному краєзнавчому музеї в художній колекції зберігається робота одного з найвідоміших російських живописців Лева Лагоріо “Озеро Севан”.

Детальніше...