Музей дитинства Вікторії та Альберта в лондонському районі Бетнал-Грін, який щороку приймає понад 400 000 відвідувачів, зберігає колекцію предметів і артефактів, пов’язаних з дитинством, Музею Вікторії та Альберта, починаючи з 1600-х років до наших днів.
Завдяки чудовій колекції дитячого одягу та атрибутики, як-от дитячі стільчики та коляски, музей також ілюструє соціальну історію дитинства — але мало хто зможе встояти перед тим, щоб знову відкрити для себе іграшки та ігри своєї юності. Сама будівля музею варто відвідати сама по собі, оскільки вона є захоплюючим залишком оригінального музею Південного Кенсінгтона, що складається з просторих вікторіанських чавунних галерей із високою склепінчастою стелею, балконами та мозаїчною підлогою.

Постійні експозиції розділені на три основні галереї: «Рухомі іграшки», «Творчість» і «Дитинство». Якщо ви приїхали з молоддю, у вас є чимало можливостей для участі, будь то пограти в пісочниці або покататися на незмінно популярних конях-гойдалках.

На першому поверсі «Галереї дитинства» починаються позитивно з «Гарних часів», де представлені вечірні ігри, як-от «приколоти хвіст ослу», автентична будка Панча та Джуді та морське спорядження від обвислих ручних в’язаних купальних костюмів до вінтажних відер і піки. Далі йде більше іграшок та ігор — безліч зменшених наборів інструментів, газонокосарок і кухонь, які підтверджують твердження Ролана Барта про те, що іграшки — це мікрокосм світу дорослих.

Колекція дитячого одягу починається у 18 столітті, коли дітей одягали як маленьких дорослих, і продовжується аж до сьогоднішнього дня, попутно показуючи, як «Люсі Локет», відома дитячим віршиком, могла втратити свою кишеню. Почесне місце на цьому поверсі займають лялькові будиночки, виконані в усіх можливих змінах архітектурного стилю та ступеня величі: від розкішно мебльованого Нюрнбурзького будинку 1673 року (найстарішого в музеї) до будинку Бетті Пінні з ліфтом і дахом. сад.

Різнокольоровий Kaleidoscope House 2001 року оновлює цей розділ — ідеальний варіант для сучасної молоді, яка знає бренди. Багато місця відведено для великої колекції музею ляльок з усього світу, центром якої є театр маріонеток 18-го століття та його ляльки комедії дель арте. Тема анімації продовжується показом «рухомих іграшок».

Представлені всі види рухів: від простих тягових іграшок до вітряних яхт, автомобілів на акумуляторах, заводних жерстяних іграшок і самохідних предметів, таких як коники-гойдалки та космічні хоппери. Однак схема поїзда Хорнбі працює виключно на справжніх монетах. Велика колекція вражаючих оптичних іграшок завершує цей розділ — від зоотропів до космічних загарбників.

Як і слід було очікувати, музей дуже дружній до дітей. Галереї відкритого плану просторі та добре сплановані, а під час навчання діти щоденно відвідують уроки мистецтва та ремесел, розповідають історії, ігри та лялькові сеанси. Тимчасові виставки, часто присвячені темам мультикультурного чи образотворчого мистецтва, додають додатковий шар спокуси.