Як ми вже писали раніше, літо – найактивніший період в роботі археологів. Працівник нашого музею Олександр Тарабукін не пропускає жодної нагоди аби долучитися до археологічних розвідок , розкопок, які проходять на території нашої області. З одного боку – це практика, набуття відповідного досвіду. З іншого – можливість поповнити музей новими експонатами, які дозволяють відкривати маловідомі сторінки із стародавньої історії нашого краю.

    Цього літа фахівці з Інституту археології АН України проводять дослідження пам’ятки давнини доби енеоліту, що знаходиться біля південної околиці міста.

    Цей об’єкт отримав назву Бердичівський міст-І.

    До розкопок долучилися волонтери та студенти історичного факультету Житомирського державного університету ім.І.Франка.

   Після проведення першого етапу розкопок, коли було зібрано підйомний матеріал, у археологів починається інший вид діяльності – камеральний. Необхідно ретельно очистити від залишків землі, бруду та інші археологічні артефакти.

  Після того вони потребують висушування і далі йде вже суто наукова праця: здійснюється фотофіксація артефактів, ідентифікація знахідки, встановлюється  час, культура, до якої вони належать; робляться обміри, описи.

 

 

 

 

 

   Як правило, наукові звіти, в яких детально описуються всі знайдені артефакти зі своїми висновками археологи виконують вже після завершення польового сезону.