22 серпня 2014 року в Брусилові відкрився історичний музей ім. І.І. Огієнка. Музей носить ім'я Івана Огієнка (Митрополита Іларіона) - видатного нашого земляка, визначного вченого, мовознавця, поета, прозаїка, політолога, теоретика канонічного права, професора, перекладача Біблії та релігійної літератури на українську мову, ієрарха Української автокефальної церкви, активного діяча національно-визвольних змагань 1917-1920-х років.
Експозиція музею розміщена в двох залах. Один з них відображає основні етапи життя та громадської діяльності І. Огієнка. В експозиції представлені багаточисленні праці митрополита Іларіона з історії України, історії української церкви, історії української мови, які були видані в Канаді у 1950-1970 рр.; примірник лондонського видання Біблії 1962 року в перекладі митрополита Іларіона з дарчим написом дочці Лесі; фотографії І. Огієнка; родинна шафа - придане жінки Івана Огієнка; інтер'єр української хати Київської губернії початку ХХ ст., яка допомагає відтворити обстановку, в якій жив наш знаменитий земляк.
В другому залі експозиції представлені матеріали, які розповідають про історію Брусилівського району і містечка Брусилів. В музеї експонуються колекція монет солідів (перша пол. ХVІ ст.), яка знайдена на території краю; примірник "Євангелія" 1753 р., інструменти та вироби брусилівських ремісників, предмети побуту; сільськогосподарські знаряддя праці, традиційний український чоловічий та жіночий одяг; фотографії, документи, книги відомих людей Брусилівщини.

Брусилівський історичний музей ім. І.І. Огієнка

Адміністрація

  • Завідуюча – Карась Світлана Іванівна

Адреса

  • смт. Брусилів, майдан Огієнка, 1

Телефон

  • 8 (04162) 3 01 42

Графік роботи:

  • Вихідні - неділя, понеділок
  • Час роботи: з 10-00 до 18-00,
  • Каса: з 10-00 до 17-15

Електронна пошта: