Білий тиждень. Пов"язаний з розп"яттям Ісуса Христа і є останнім відліком Великого посту. На особливу увагу заслуговує Чистий четвер.За християнським вченням, у цей день пізно ввечері один із дванадцяти учнів - горезвісний Іуда - за тридцять срібняків продав свого вчителя Ісуса Христа, якого й розіп"яли опівночі. Тому вважали, що в четвер оживають всі зловісні гади і плазуни. Відтак люди намагалися в цей день обов"язково вмитися або скупатися, тобто очиститись від гріхів, як це вчинив один з палачів перед тим, як провести екзекуцію. 
Особливо клопітно у Страсну суботу жінкам. Адже потрібно вчасно напекти пасок, нафарбувати яєць і посвятити їх церкві. Звечора біля храмів розпалювали вогнище, щоб ті, хто прийшов на всеношну, змогли погрітися, почути забавних казок і переказів. З цим вогнем пов"язана біблейська історія, згідно із якою, коли помирав на розп"ятті Христос, довкіл варти разом з охороною сидів і святий Петро. 
На всеношній не можна було спати. Побутувало повір"я: якщо в цей час дрімав господар, то виляже пшениця, а коли господиня - льон.