Біля входу Житомирського краєзнавчого музею експонуються дві литті чавунні гармати кін. XVII - першої пол. XVIII ст.  За своєю будовою та калібром гармат, ми можемо класифікувати їх за типом Фальконет ("Молодий сокіл"). У XVII - XVIII ст. фальконети широко використовувались для оборони замків та різних фортифікацій. Не виключенням став і Житомирський замок. Щодо використання цих гармат в Житомирському замку, свідчить їх місце знаходження - обидві знайдено на території замкових фортифікацій.
Про саме походження фальконетів ми точної інформації надати не можемо, але за нашими припущеннями, аналогічні гармати відливали у Кам'янець-Подільській людвисарні, звідки вони, ймовірно, були завезені для оборони Житомирського замку. 
Довжина лівої гармати 217 см; правої - 233 см. Калібр обох гармат - 3 фунти (72 мм). Приблизна вага ядра гармати - 1,47 кг; діаметр ядра - 71 мм. Ці гармати були знайдені під час археологічних розкопок у 1917-1920-х рр.. Ліву гармату було знайдено по вулиці Чуднівській, праву - на Замковій горі.